Seminerler

Turkey JUG (Java User Group) Lideri (Mimar Aslan) olarak Java Teknolojilerine dair üniversitelerde ücretsiz seminerler vermekteyim.

Seminer Şartlarım
(ÖNEMLİ NOT: İlk 2 şart sadece İstanbul dışı içindir.)

1-Seminer mekânına İstanbul’dan harekete edeceğim ve yine İstanbul’a döneceğim. Uçak ya da otobüs hangi vasıta ile geleceksem, yol biletin satın alınması davet tarafa aittir.Rica ederim. Sakın bana “Siz biletinizi satın alın, biz size ödeyelim gibi…” bir şeyler demeyiniz. Ben sadece gidip vasıtaya bineceğim o kadar.
2-Seminer mekânı eğer İstanbul ‘un dışındaysa o zaman 1 gün öncesi yola çıkacağım ve o gece orada olacağım. Şehrinize vardığımda ise beni o gece bir misafirhane ya da otel odasında misafir edersiniz.


3-Hafta içi kurumlar için projelerde yazılım danışmanlık hizmetleri veriyorum. Bu nedenle seminer için tercihim genelde hafta sonu cumartesi günüdür ama icabında duruma göre hafta içi de semineri düzenleyebiliriz.
4-Seminerlerin eksiksiz olarak kaliteli bir video kamera ile kayıt altına alınması istiyorum ve seminerlerin bitiminin hemen ardından da video kaydının bir kopyasını USB flash diskime kopyalayacağım çünkü onu uzakta olup da katılamayanlar için sosyal ağlarda paylaşacağım.
5-Eğer mümkünse seminere dışarıdan katılımlara izin verilmesi çok güzel olur.
6-Eğer mümkünse seminer salonunda konuşmacıların sahnede rahatça gezip hareket edebilmesi için salonda yaka mikrofonunun bulunmasını da güzel olur.
7-Seminer sonunda ise konuşmacıya sahnede bir plaket takdim edilmesi de lazım. Maksat o güne dair güzel bir hatıramız olsun. 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s